Piosenki starej Warszawy. Koncert na Pradze Północ.

sierpień 18, 2018 | wydarzenia

„Chodź na Pragę. Spacery po nie tylko… muzycznej Pradze” to tytuł dużego wydarzenia, w ramach którego odbył się również koncert Zespołu Wokalnego Ars Chori.

W dniu 18.08.2018 r. w Muszli Koncertowej Parku Praskiego odbyły się cztery koncerty, każdy o różnym charakterze – czyli dla każdego coś dobrego.
Ja skupię się tylko na koncercie pt. Piosenki starej Warszawy, w którym wystąpili: Justyna Reczeniedi, Adam Sławiński, Trio Con Passione, Zespół Wokalny Ars Chori, Dyrygent Piotr Stawarski (gościnnie), Woda na Młyn i narrator Marcin Kumosiński.
Wszyscy artyści stworzyli sentymentalny koncert niezapomnianych i wiecznie żywych piosenek, przez wszystkie pokolenia kojarzonych z Warszawą.
Koncert przypominał formę spektaklu muzycznego, w którym narrator opowiadał o swojej przygodzie, miłości do poznanej w Warszawie Dulcynei i samej Warszawy.
Solistka, na co dzień śpiewaczka Warszawskiej Opery Królewskiej, Justyna Reczeniedi swym głosem oczarowała zgromadzoną publiczność, a solista Adam Sławiński, śpiewając gwarą warszawską znaną i popularną piosenkę o Pradze, poderwał publiczność do wspólnej zabawy.
Co bardziej odważni przedstawiciele publiczności tańczyli przed sceną, towarzysząc występującym na scenie tancerzom z zespołu Woda na Młyn.
Zespół wokalny, tancerze i prowadzący ubrani w stroje stylizowane na lata międzywojenne stworzyli niesamowity klimat starej Warszawy.
Zachwycona publiczność, gdy już poznała ową Dulcyneę, którą jak się okazało była śpiewaczka Zespołu Wokalnego Ars Chori, zażądała bisu piosenki Chodź na Pragę w wykonaniu Adama Sławińskiego.
Tego typu spotkania to wspaniała zabawa dla wielopokoleniowej widowni, co udowodnił sobotni koncert.

Relacja. MartinJ
Fot. Espaso