Emil Zwoliński

wrz. 10, 2018 | współpraca

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – Wydział Edukacji Muzycznej oraz Wydział Wokalny. Zawodowo związany z Filharmonią Narodową jako śpiewak chóralny – tenor. Jako pianista współpracował z wieloma artystami sceny i estrady, m.in. Jolantą Russek, Ignacym Gogolewskim, Małgorzatą Markiewicz, jak również kompozytorem Markiem Sartem. Jako akompaniator związany był z otwockim Teatrem im. St. Jaracza oraz Teatrem Żydowskim w Warszawie im. E. Rachel i Idy Kamińskich, w którym był wykładowcą w Studio Aktorskim jako pianista-korepetytor.

Prowadził działalność pedagogiczną w szkolnictwie artystycznym, obecnie zaś od kilku lat jest nauczycielem muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku kierując zespołami wokalnymi, studiem piosenki, akompaniując swoim wychowankom podczas koncertów oraz konkursów wokalnych. Pracuje również z Dziecięcym Zespołem Pieśni i Tańca „Varsovia”.

Jako muzyk porusza się w stylistyce klasycznej, rozrywkowej, jazzowej, piosenki estradowej, chętnie podejmując współpracę z solistami, zespołami wokalnymi oraz zespołami instrumentalnymi.