Adam Sławiński

wrz. 10, 2018 | współpraca

Adam Sławiński – wokalista, kompozytor, aranżer. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 5 lat, w warszawskim chórze chłopięcym Lutnia. Szkołę podstawową ukończył w klasie altówki, szkołę II stopnia w klasie fortepianu rozrywkowego. Studiował muzykologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Współpracuje z wieloma krajowymi chórami i zespołami wokalnymi.  Jako chórzysta oraz solista zaśpiewał kilkaset koncertów i nagrał kilkadziesiąt płyt.  Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej, śpiewając tenorem altowym. Jego głos można usłyszeć m.in. w najnowszym albumie zespołu muzyki dawnej La Tempesta – Mikołaj Zieleński – Rosarium Virginis Mariae.
Od 12 lat jest członkiem chóru Filharmonii Narodowej, z którym nagrał płytę Penderecki conduct Penderecki uhonorowaną w 2017 roku nagrodą Grammy w kategorii Najlepsze wykonanie chóralne. W 2019 roku został członkiem Rady Artystyczno – Programowej Filharmonii Narodowej.