Anna Fijałkowska

wrz. 10, 2018 | współpraca

Anna Fijałkowska – mezzosopran

Ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność muzyka kościelna oraz na Wydziale Wokalnym (dyplom z wyróżnieniem). W trakcie studiów podjęła pracę w Chórze Filharmonii Narodowej. Jako solistka chóru współpracowała z takimi dyrygentami jak: Antoni Wit , Henryk Wojnarowski, Massimiliano Caldi, Victor Pablo Perez, Łukasz Borowicz, Krzysztof Urbański.
W 2014 wykonywała partię solo altu podczas światowej premiery kompozycji Crying in the Wilderness Alexandra Raskatova (Istambuł, dyr. Andres Mustonen). W czerwcu 2012 zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w studenckim spektaklu Sen Nocy Letniej Benjamina Brittena (partia Hipolity). W lutym 2013 wystąpiła w studenckiej realizacji opery Giacomo Pucciniego Suor Angelica jako Zia Principessa. W marcu 2014 jako Ottavia wzięła udział w spektaklu powstałym w kooperacji ze studentami Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej, Sceny z Koronacji Poppei do muzyki Claudio Monteverdiego.
Od lat współpracuje z zespołem muzyki dawnej La Tempesta. W roku 2012 została finalistką ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Wykonawców Muzyki XX i XXI wieku. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Anitę Garanča, Urszulę Kryger, Agnieszkę Rehlis oraz Doris i Richarda Cross.