Grupa Wokalna Le Petit Consort

lt. 21, 2018 | patronat

Zespół tworzy pięć osób, śpiewaków i śpiewaczek – amatorów z dużym doświadczeniem zdobytym w reno­mo­wa­­nych chórach warszawskich. Zespół ma doświadczenie estradowe, ale zdecydowanie lepiej czuje się w wy­stę­pach kameralnych. Wykonywany przez Le Petit Consort świecki repertuar obejmuje głównie polifonię a cappella okresu 1450-1650 i skła­da się prawie wyłącznie z mało znanych albo zapomnianych dzieł kompozytorów włoskich, francuskich, franko-flamandzkich i angielskich.

Zespół prezentuje utwory od dwu do pięciogłoso­wych: madrygały, chanson, canzony, pokrewne kompozycje angielskie, villanelle, itp. Specjalnie dobranym repertuarem grupa chce pokazać współczesnym słuchaczom i słuchaczkom piękno i bogactwo muzyczne tamtej epoki.

Le Petit Consort nie ma własnego dyrygenta – współpracuje z profesjonalistami w roli kie­row­ni­ków artystycznych, a swoje przedsięwzięcia konsultuje merytorycznie z doświadczonymi muzykami estradowymi, dyrygentami i z wybitnymi śpiewakami.

Skład grupy: Ewa Lipińska – sopran, Joanna Gawrońska – sopran, Alina Markowska – alt, Daniel Koper – tenor, Hubert Baraniecki – bas (założyciel zespołu).