Katarzyna Bienias

wrz. 10, 2018 | współpraca

Katarzyna Bienias – sopran

Edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na fortepianie w wieku 8 lat. Jest absolwentką PSM I i II st. w Łodzi, którą ukończyła pod kierunkiem prof. Zbigniewa Lasockiego. Studia w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie ukończyła z wyróżnieniem  w klasie śpiewu klasycznego ad. Jolanty Janucik. Jako stypendystka programu Erasmus doskonaliła swój warsztat wokalny pod okiem wybitnych śpiewaków oraz pedagogów z Włoch m.in. u prof. Gabrielli Munari i Elisabetty Andreani.
Uczestniczyła w licznych kursach wokalnych prowadzonych przez muzyków i śpiewaków wielkiego formatu jak Ingrid Kremling, Christian Elssner czy Bobby McFerrin.
Jest laureatką drugiej nagrody międzynarodowego konkursu wokalnego w Legnago (Włochy).
Zadebiutowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w przedstawieniu „L’amante di tutte” B. Galuppiego.

Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi takimi jak: Teatr Polski w Warszawie, Filharmonia Narodowa, Operetka im. Jana Kiepury w Warszawie oraz zespołami: Il Tempo, La Tempesta, ProModern, Il Canto, Gradus ad Parnassum, Ars Nova, Filatura di Musica.
Wielokrotnie udzielała swojego głosu na potrzeby nagrań studyjnych na płyty (m.in. „Śpiewniki” wyd. przez Muzeum Powstania Warszawskiego) oraz do filmów („Jan Paweł II. Szukałem Was”, „Bitwa Warszawska 1920”, „Papusza”).
Nagrała płytę z pieśniami Macieja Małeckiego (partia fortepianu).
Współpracowała w roli korepetytora z aktorami Teatru Narodowego, Centralnego Basenu Artystycznego oraz Studia Teatralnego Koło.
Jako solistka koncertuje w kraju i za granicą. Jej repertuar obejmuje szeroki zakres utworów: od renesansu po muzykę współczesną.