Mater Dei w słoneczną, majową niedzielę

Maj 30, 2015 | wydarzenia

W słoneczne niedzielne popołudnie (30.05) zaśpiewaliśmy koncert maryjny w kościele księży Marianów przy ul. Św. Bonifacego w Warszawie. Pomimo pięknej pogody zachęcającej do spacerów publiczność dopisała i zgotowała nam naprawdę ciepłe przyjęcie.

Rozpoczęliśmy anonimowym utworem „Bądź wiesioła, Panno czysta”, następnie wykonaliśmy „O gloriosa Domina”  M. Zieleńskiego. Jak później powiedział nam Zbyszek podsumowując koncert, utwór ten zaśpiewaliśmy w doskonałej intonacji, zachowując czysty i dźwięczny kwintowy temat. Kolejna pieśń to „Zdrowaś Królewno Wyborna” autorstwa A. Koszewskiego.  Następny, jeden z naszych ulubionych, to „Modlitwa do Bogarodzicy” J. Świdra do tekstu K. K. Baczyńskiego. Cieszy nas, że udało się nam wyraźnie wyartykułować poruszający poetycki tekst utworu, co znakomicie – obok zmian tempa i dynamiki – podkreśliło jego dramaturgię. Kolejna pieśń to melodyjna „Heliseb Väljadel” U. Sisask’a, wykonana solo przez Magdę z towarzyszeniem chóru, a dalej „Ave Regina Caelorum” T. Paciorkiewicza. Następnie zaśpiewaliśmy spokojną, piękną anglojęzyczną modlitwę „Mother of God” J. Tavernera – piano, pianissimo… Na zakończenie koncertu delikatny incipit w wykonaniu Renaty był wprowadzeniem do przepięknego „Ubi Caritas” (Ola Glejlo), z otwierającymi się i zamykającymi jak wachlarz współbrzmieniami.

Po koncercie czekała na nas miła niespodzianka – apetyczne ciastka oraz ciepłe i zimne napoje przygotowane przez parafię. Poczęstunek ocieplił atmosferę, umilił rozmowy, dał okazję, by zatrzymać się na chwilę, podzielić wrażeniami, wymienić uwagi, pogadać.

Dziękujemy Gospodarzom i dzięki za wspólne muzykowanie!