Piosenki starej Warszawy w Domu Muzyka Seniora

kwiecień 28, 2018 | wydarzenia

W dniu 28 kwietnia 2018 r. na zaproszenie Założycieli i Dyrekcji Domu Muzyka Seniora w Kątach wystąpiliśmy w koncercie „Piosenki starej Warszawy”.

Dyrygował Zbigniew Tupczyński.

Udział wzięli: Zespół Wokalny Ars Chori oraz soliści:

Zbigniew Tupczyński, Agnieszka Mietlicka, Ewa Barcikowska, Natalia Potocka, Marcin Kumosiński, Piotr Mrówka.

Przy fortepianie wystąpił Emil Zwoliński.

Piosenki były wykonane z oryginalnym tekstem, a współczesne opracowania na solistów, fortepian i chór czterogłosowy napisał Zbigniew Tupczyński i Jerzy Cembrzyński.

Koncert był imprezą otwartą, na którą oprócz pensjonariuszy Domu Muzyka przybyli mieszkańcy Kątów i okolicznych miejscowości. Sala imienia Wojciecha Kilara była zapełniona do ostatniego miejsca. Chętni widzowie, dla których brakło miejsca, zgromadzili się tłumnie w holu przed salą koncertową, słuchając koncertu przy otwartych drzwiach.

Znane i lubiane piosenki starej Warszawy u niejednego słuchacza wzbudziły, choć na chwilę, wzruszenie. Widzowie aktywnie włączyli się do śpiewania.

Koncert prowadzony był przez konferansjera, który opowiadał miłosną historię dwojga ludzi, jaką przeżyli oni w Warszawie, płynnie nawiązując do wykonywanych utworów.

Zabrzmiały między innymi takie utwory jak: Jak przygoda to tylko w Warszawie, Dulcynea, Umówiłem się z nią na dziewiątą, On nie powróci już, Chodź na Pragę, Miłość Ci wszystko wybaczy, Ta mała piła dziś.

Po koncercie widzowie długo jeszcze podśpiewywali przypomniane stare piosenki, rozmawiali z artystami i dopytywali się o kolejny koncert.

Patronat nad koncertem objął Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Pan Dariusz Zieliński.