Śpiewajmy razem dla Niepodległej

lipiec 29, 2018 | wydarzenia

Koncert z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Celebracji rocznicy sierpnia 1944 nigdy dość. Cudowny koncert patriotyczny na Ursynowie.
Tak napisała na swoim fanpage’u jedna z uczestniczek koncertu, który odbył się 29.07.2018 r. w Warszawie w Dzielnicy Ursynów.

W koncercie tym, zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Ursynów przy współpracy z Fundacją Ars Chori, wzięły udział trzy połączone chóry: Zespół Wokalny Ars Chori, Ursynowski Chór Iuvenis, Ab Imo Pectore oraz instrumentaliści: Emil Zwoliński – fortepian i Artur Maciejewski – akordeon.
Kierownictwo artystyczne nad koncertem objął Zbigniew Tupczyński, który podczas tego koncertu pełnił również funkcję dyrygenta i solisty.
Do wspólnego śpiewania zachęcała zgromadzoną publiczność prowadząca koncert Malina Sarnowska.
Uczestnicy z ogromną chęcią włączyli się do śpiewania piosenek i tym samym obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pomogły im w tym chóry, soliści (Zbigniew Tupczyński, Agnieszka Mietlicka, Ewa Barcikowska) i przygotowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów śpiewniki.
Dodatkowym akcentem niniejszego koncertu było wykonanie przez artystów pieśni „Dziś idę walczyć mamo”. Melodię do słów wiersza Józefa Andrzeja Szczepańskiego ps. „Ziutek”, poległego w Powstaniu Warszawskim, napisała współczesna autorka Małgorzata Godlewska (piosenka powstała na Ursynowie), która zaszczyciła nas swoją obecnością.
Koncert został przyjęty przez publiczność z wielkim entuzjazmem. Po koncercie uczestnicy podchodzili do artystów dziękując i składając gratulacje oraz dopytując o kolejny koncert, na którym mogliby śpiewać wspólnie z artystami.

Fot. Adam Kulikowski, Karol Mietlicki