Walentynki dla najmłodszych

lt. 14, 2017 | wydarzenia

W dniu 14 lutego br. gościliśmy w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Zaprosiła nas współpracująca ze szpitalem Fundacja Ronalda McDonalda – międzynarodowa organizacja pożytku publicznego, za pośrednictwem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Warszawskiego działającą w Polsce od 2002 roku, której głównym celem jest pomoc dzieciom.

W ten wyjątkowy Walentynkowy wieczór Zespół wokalny Ars Chori dał wyjątkowy koncert. Na scenie pojawili się członkowie chóru „przebrani” za zwierzątka (była biedronka, myszka, motylek, zajączek, pojawił się nawet kot), a w rolę prowadzącego wcielił się dyrygent chóru Zbigniew Tupczyński z przyczepionym ogonem. Radosny nastrój udzielił się również licznie zgromadzonej publiczności. Organizatorzy musieli po raz pierwszy w historii dostawiać krzesła. Świetny kontakt prowadzącego z dziecięcą publicznością pomógł przenieść pacjentów w kolorowy świat piosenki i zapomnieć, choć na chwilę, o chorobie. Repertuar był tak urozmaicony, a zarazem prosty i znany, że pacjenci i ich opiekunowie mogli się włączyć, śpiewać i akompaniować na rozdanych wcześniej instrumentach perkusyjnych, oczywiście w rozmiarze dziecięcym. Była również krótka lekcja muzyki, zasada działania chóru i rozpoznawanie głosów. Potem wspólnie zaśpiewaliśmy kanon „Panie Janie” oraz „Jingle bells” przy szalonym akompaniamencie grzechotek, kołatek, trójkątów i tamburyn. Na zakończenie były gromkie brawa oraz drobne upominki – maskotki, które trafiły do chorych maluchów dzięki hojności naszego darczyńcy Firmy LPP Equipment

Wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci sprawiło nam ogromną radość i dało motywację do dalszej pracy. Warto dzielić się miłością codziennie, a w tak szczególnym dniu warto czynić to w sposób wyjątkowy!