ZESPÓŁ WOKALNY ARS CHORI

Zespół Wokalny Ars Chori jest profesjonalnym zespołem specjalizującym się w śpiewie wielogłosowym. Założony został w 2001 roku przez Macieja Cegielskiego kompozytora i dyrygenta, wieloletniego chórmistrza i asystenta profesjonalnych zespołów chóralnych (m.in. Teatru Wielkiego i Filharmonii Narodowej).

Obecnie dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Zbigniew Tupczyński absolwent Dyrygentury Chóralnej w klasie prof. Mieczysława Nowakowskiego i Międzywydziałowego Studium Muzyki Dawnej prowadzonego przez Agatę Sapiechę, a także tenor w Chórze Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W repertuarze Zespołu znajdują się wielogłosowe opracowania a cappella znanych i mniej znanych kompozycji autorów z całego świata oraz koncerty i dzieła oratoryjne z towarzyszeniem zespołów instrumentalnych: grup kameralnych i orkiestr symfonicznych. Zespół Ars Chori specjalizuje się w wykonawstwie utworów muzyki dawnej. Ponadto uczestniczy w koncertach tematycznych z muzyką współczesną a capella i muzyką popularną będących autorskimi projektami Fundacji Ars Chori.

Koncerty zespołu to niejednokrotnie widowiska, na których prócz śpiewu można podziwiać taniec w wykonaniu grup tanecznych i grę aktorską prowadzących konferansjerów.

Na szczególna uwagę zasługują realizacje takich koncertów jak: „Piosenki starej Warszawy”, „Sacrum i Profanum –dwa oblicza  A. Vivaldiego”, „Perły muzyki chóralnej”, „Dźwięki dawnej i nowej Polski”, „Ursynowscy twórcy i artyści – Benefis 50-lecia pracy twórczej Sławomira Czarneckiego”,.„Bach vs. Händel. Czyli spotkanie którego nie było. Oraz cyklu koncertów z muzyką francuską.

 

Zespół Wokalny Ars Chori jest jednostką organizacyjną Fundacji Ars Chori

Kierownikiem artystycznym Zespołu Ars Chori jest Zbigniew Tupczyński

Skip to content